Фенербахче повторно во „бизнис“ со Наполи?

Шпанскиот напаѓач Каљехон има договор со италијанскиот фудбалски клуб од „Сан Паоло“ до 30 јуни 2020 година и наскоро ќе биде слободен агент.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, турскиот фудбалски гигант е подготвен да се бори за потписот на Хозе Каљехон.

Овој напаѓач на Наполи има договор со клубот до 30 јуни 2020 година и наскоро ќе биде слободен агент.

Фенербахче е сериозно подготвен да ги обезбеди услугите на шпанскиот интернационалец кој до прекинот на сезоната поради пандемијата на коронавирусот имаше 32 натпревари за калчолигашот од Неапол со два голови и девет асистенции.

Да потсетиме дека на „Сан Паоло“ токму од Фенер дојде и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.

Од Наполи исто така се шпекулира дека можно е му понуди нов договор на Дрис Мертенс чиј договор исто така истекува на 30 јуни 2020.

Прочитајте и...  Сè е подготвено за ждрепката во ЛШ, во група може да се најдат Баерн, Барса, Интер..!

Прочитај повеќе

УЕФА дозволи враќање на навивачи на стадионите

Слободен печат

Што сакаш на унапредиш во играта? СЕ!

Слободен печат

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат

ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Слободен печат

Лука Дончиќ е суперѕвезда во НБА, неговиот дрес е втор најомилен кај фановите

Слободен печат

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дест е новиот играч на Барса со клаузула од 400 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат