Ериксен се договори со Реал Мадрид

Иако медиумите во Англија и Шпанија, големо внимание му посветуваат на трансферот на Еден Азар од Челси во Реал Мадрид, „кралскиот“ клуб веќе успеа да договори екстра засилување за следната сезона.

Според весникот „Ас“ кој е близок до шпанскиот тим, Реал Мадрид, постигнал устен договор со Тотенхем за купување на еден од најдобрите играчи на лондонскиот тим, Крисатијан Ериксен.  „Ас“ пишува дека официјална понуда сè уште не е испратена, но се шпекулира со сума од 100 милиони евра која е прифатлива и за двете страни, а Ериксен ќе добие шестгодишен договор со Реал Мадрид.

Тотенхем е принуден да го продаде Кристијан Ериксен бидејќи неговиот договор истекува наредното лето, а фудбалерот одби да преговара за потпишување на нов договор.

Прочитајте и...  УФЦ: Замената подобра од оригиналот, Масвидал добива борба за титула?

Следен кој треба да го засили тимот на Реал Мадрид е Еден Азар кој исто така има постигнато устен договор  и се чека крајот на сезоната како би се официјализирал и тој трансфер.

Прочитај повеќе

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат

Чави ја откачи Барселона, ќе го чека идното лето и новата управа

Слободен печат

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Слободен печат

Хаотичен старт на сезоната во Ф1, триумфот за Ботас

Слободен печат

УФЦ: Замената подобра од оригиналот, Масвидал добива борба за титула?

Слободен печат