Елмас се збогуваше со Фенербахче (ВИДЕО) - Слободен печат

Елмас се збогуваше со Фенербахче (ВИДЕО)

Италијанските медиуми пренесуваат дека трансферот на хрватскиот интернационалец Марко Рог, досегашен член на Наполи, во редовите на Каљари е готов.

Денеска Фенербахче официјално ги објави имињата кои ќе патуваат на предсезонската турнеја во Австрија, а меѓу нив не е нашиот играч.

На социјалните мрежи исто така и навивачите на Фенер се збогуваат со Елмас (19) за чии услуги се очекува Наполи да плати 16 милиони евра плус бонуси.

Во составот на Карло Анчелоти ќе го замени Рог на „Сан Паоло“, се очекува в понеделник да ги има и лекарските прегледи пред да го потпише договорот италијанскиот вицешампион.

Елмас пред да се пресели во Турција, ги бранеше и боите на Работнички.

Прочитајте и...  Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Федерер спаси седум меч топки и обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен

Слободен печат

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Остави Коментар

16 + 12 =

Прочитај повеќе

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат