Ел Чека до Заев: Да ти ги *бам законите на таа држава што ги ослободува криминалците!

Ел Чека му одговори на премиерот Заев. Постирајќи видео од прес конференцијата во Влада, Ел Чека на фејсбук напиша:

„Најдобар брате мој, ја превртуваме државата“.

Веднаш потоа објави и неколку статуси на Фејсбук со порака до премиерот Заев, но дел од нив веднаш беа избришани. Во една од пораките се вели:

„Зоран Заев знам кој ти е проблемот. Неуспехот на организираниот криминал што го имаше со СЈО. Пропадна планот за рекетирање и уценување! Сум ги прекршил законите, тогаш “да ти ги *бам законите” на таа држава што ги ослободува криминалците, а секој ден ги држи Албанците во затворите. Не заборавај земи го Али со Николче и дојдете навака. Мртви тела од денот кога дојдовте!“, напиша Ел Чека на Фејсбук.

Прочитајте и...  Уапсен израелски војник поради заканувачки пораки кон Нетанјаху

Премиерот Зоран Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара за бомбите кои ги објавува на социјалните мрежи. На прашањето зошто во разговорите во бомбите од Ел Чека има разговори само од функционери од ДУИ тој го побара неговиот број.

Претходно Ел Чека му се закани и на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, порачувајќи му: „Албанската крв ќе те убие Антиќу!“.

Прочитај повеќе

Отворено писмо од Шербеџија за нападите од медиуми кон Тозија – Не треба да се предадеш!

Слободен печат

Раст на инфлацијата во Турција поради растот на цените пред се во превозот

Слободен печат

Еден новозаболен и еден смртен случај од Ковид-19 во Прилеп

Слободен печат

„Луфтханза“ за три месеци претрпи загуба од 2,1 милијарда евра

Слободен печат

Земјотрес со јачина од 4.5 степени го погоди грчкиот остров Крит

Слободен печат

Уредбата на Владата за помош на медиумите е селективна и не ги опфаќа сите медиуми

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годишен извештај на ГРЕКО за С. Македонија: Потребни се конкретни резултати, работа и акции

Бојана Нојиќ

Северноамериканската нафта „Брент“ надмина 40 долари за барел

Слободен печат

Шведска признава дека требало да воведе рестриктивни мерки во земјава

Слободен печат

МТСП:Исплатени надоместоците за невработените и стечајците за месец мај

Слободен печат

САС на МПЦ-ОА ги повикува верниците да ги почитуваат мерките за заштита за Духовденската задушница

Слободен печат

Бајден: Полицајците треба да пукаат во нога, а не во срце (ВИДЕО)

Слободен печат