-1 C
Скопје

Ел Чека до Заев: Да ти ги *бам законите на таа држава што ги ослободува криминалците!

Ел Чека му одговори на премиерот Заев. Постирајќи видео од прес конференцијата во Влада, Ел Чека на фејсбук напиша:

„Најдобар брате мој, ја превртуваме државата“.

Веднаш потоа објави и неколку статуси на Фејсбук со порака до премиерот Заев, но дел од нив веднаш беа избришани. Во една од пораките се вели:

„Зоран Заев знам кој ти е проблемот. Неуспехот на организираниот криминал што го имаше со СЈО. Пропадна планот за рекетирање и уценување! Сум ги прекршил законите, тогаш “да ти ги *бам законите” на таа држава што ги ослободува криминалците, а секој ден ги држи Албанците во затворите. Не заборавај земи го Али со Николче и дојдете навака. Мртви тела од денот кога дојдовте!“, напиша Ел Чека на Фејсбук.

Прочитајте и...  Поради наводна поврзаност со кинеската војска: Шаоми на црната листа на САД

Премиерот Зоран Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара за бомбите кои ги објавува на социјалните мрежи. На прашањето зошто во разговорите во бомбите од Ел Чека има разговори само од функционери од ДУИ тој го побара неговиот број.

Претходно Ел Чека му се закани и на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, порачувајќи му: „Албанската крв ќе те убие Антиќу!“.

Поврзани вести

ДИЖ: Методите на една од двете лаборатории што мереа во Пејпар Мил не се прифатливи

Слободен печат

Лашет вети борба против непријателите на демократијата

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ ќе собира потписи за поништување на законот за попис

Слободен печат

Во Вашингтон, Њујорк, Москва, мора да излеземе со дипломатски и политички „тешкаши”, вели Пендаровски за назначувањето амбасадори

Слободен печат

СДСМ: Владата обедбедува вакцини, а ВМРО ДПМНЕ обезбедува само деструкција и лажни вести

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Не може курир да биде виновен за тоа што бандитската власт на Заев владее со судството

Слободен печат

Остави Коментар