Заев би му се јавил на Ел Чека да го праша зошто објавува „бомби“ само за Ахмети – Слободен печат
ВестиМакедонија

Заев би му се јавил на Ел Чека да го праша зошто објавува „бомби“ само за Ахмети

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање.

– Нека објавува и за мене, и јас сум згорозен од објавувањето на приватни разговори. Но, Ел Чека треба да знае дека за тоа може кривично да одговара, бидејќи објавувањето на вакви разговори е забрането со закон. Кога тогаш ќе одговара, ова директно од премиерот му е ќе одговара – потенцираше Заев.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close