-2 C
Скопје

Екс водителката Елена Митева му стана советничка на Заев

Елена Митева, поранешена водителка на емисии во Телма и Сител, е новата советничка на премиерот Зоран Заев за медиуми. Митева е  меѓу десетте нови советници на премиерот, а на функцијата е од пред неколку дена. Претходно хонорарно беше ангажирана за модерирање и организирање на настани.

Последниот телевизиски ангажман на Елена Митева беше на Телма, како дел од четворката водители на утринската програма на Телма, а од таа екипа и нејзиот колега Гоце Андреевски од неодамна е назначен за портпарол на Министерството за внатрешни работи.

Елена Митева по вокација е професор по биологија но, пред десетина години влезе во водителските води и оттогаш постојано е присутна во медиумите во најразлични телевизиски формати.

Прочитајте и...  Тихановскаја: ЕУ и САД мора да сторат повеќе за да се стави крај на владеењето на Лукашенко

Поврзани вести

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Како успеа Израел да обезбеди повеќе вакцини отколку што е потребно?

И.И.

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Слободен печат

Остави Коментар