Tag : портпарол

Вести Скопје Слајдер

Салиху: Во тек се повикот за аплицирање за субвенции за чистење на оџаци и обуките за оџачари (ВИДЕО)

Слободен печат
Пандемијата предизвикана од коронавирусот, го потисна проблемот со загадување на воздухот, кој до неодамна беше многу актуелен. Една од мерките против загадувањето е чистењето оџаци,...
Вести Македонија Слајдер

Кузеска: АВМУ работи под диктат, краде минути од партиите во корист на ВМРО ДПМНЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Портпаролката  на СДСМ Богданка Кузеска, на денешната прес-конференција потенцираше дека минутажата за реклами на Беса, АВМУ ѝ ја дава на ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО ДПМНЕ никако да...
Вести Скопје

Бранѓолица: Доколку граѓаните сметот го одлагаат во пропишаното време контејнерите нема да бидат преполни, апел да не се фрлаат запалливи материи (ВИДЕО)

Слободен печат
На повеќе локации на територијата на градот Скопје, граѓаните на јавни површини минатата недела одложиле над 150 стари кревети, триесетина електрични шпорети, околу 100 собни...
Вести Свет Слајдер

Која е новата портпаролка на Трамп, неговата „ударна тупаница“ која никогаш не лаже?

Слободен печат
Новата портпаролка на американскиот претседател Доналд Трамп, Кејли Мекенени официјално стапи на должност одржувајќи ја првата конференција за медиуми во Белата куќа, ветувајќи и на...
Вести Свет

Белата куќа остана без портпарол

Слободен печат
Портпаролката на Белата куќа, Стефани Гришам повеќе нема да ја извршуваа таа функција, туку ќе работи како шеф на кабинетот на првата дама на САД,...
Вести Економија

Кузеска: Државата прави се да се спаси секое работно место

Слободен печат
Вториот економски пакет на Владата од 200 милиони евра овозможува директна помош за сите граѓани, за работниците, за стопанството, малите и средни претпријатија, дуќаните, занаетчиите...
Спорт Фудбал

Андоновски: Утре веројатно ќе се знае дали ќе се одложи мечот Македонија-Косово!

Фидан Коминовски
Претходно беше објавено дека е можно поради епидемијата на коронавирусот да биде одложен полуфиналниот натпревар од УЕФА Лигата на нации меѓу Македонија и Косово кој...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

КОСТАДИНОВ ОДГОВОРИ НА 30 ПРАШАЊА: Груевски ме инспирираше да влезам во политиката (ВИДЕО)

Слободен печат
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов исто како и премиерот Оливер Спасовски, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, одговори на 30 секојдневни прашања. Така Костадинов вели дека...
Вести Свет

Ирак постепено ги намалува американските воени сили во земјата

МИА Агенција
Ирак нема да побара од сите американски воени лица веднаш да ја напуштат земјата. За таа цел, изготвен е план што ќе ги посочи конкретните...
Вести Регион

Илир Мета: Мојот портпарол доби закана од странска амбасада

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета реагираше на социјалните мрежи, обвинувајќи дека неименувана странска амбасада му се заканила на неговиот потпарол, Теди Блуши. Според Мета, заканата дошла...