Tag : советник

Вести Македонија Слајдер

Изречена најстрога дисциплинска мерка за советникот на Чулев

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев го прифатил предлогот за донесување решение за изрекување најстрога дисциплинска мерка и е потврдена предложената дисциплинска мерка за Зоран...
Вести Македонија

Советник на СЗО ја посети нашата земја, со Филипче разговараа за борбата со ковид-19

Слободен печат
На покана на Министерството за здравство во посета на нашата земја е Д-р Фабио Скано, советник на регионалниот директор на Светската здравствена организација Европа, Ханс...
Вести Македонија Слајдер

Советник на Наќе Чулев позитивен на ковид-19

Горан Наумовски
Мухамет Исмаили, советник во кабинетот на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев е позитивен на ковид-19. Од МВР велат дека Исмаили не се инфицирал додека...
Вести Македонија Слајдер

Битиќи: Трет пакет економски мерки – платежна картичка за активните невработени лица, ваучер за домашен туризам (ВИДЕО)

Слободен печат
Владата го усвои третиот сет економски мерки во насока на опоравување на домашната економија во периодот на враќање во нормала по кризата со коронавирусот. Третиот...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Гацов: На кого му следува платежна картичка и со колку пари, граѓаните ќе може да проверат на интернет со внесување на матичен број (ВИДЕО)

Слободен печат
Имаме европска уредба. Никој никаде не оди. На сајтот „купувам домашно“ со матичниот број го пребарувате вашето право за исносот кој може да го добиете,...
Вести Свет

Министер во британската Влада поднесе оставка поради афера на најблискиот советник на Борис Џонсон

Слободен печат
Даглас Рос, министер во британската Влада за Шкотска, поднесе оставка поради аферата на најблискиот советник на Борис Џонсон – Доменик Камингс, кој се најде на...
Вести Свет

Советник на Трамп ја обвини Кина дека испраќала туристи низ светот за да го шират вирусот

Слободен печат
Советникот за економија на американскиот претседател Доналд Трамп, Питер Наваро ја обвини Кина дека два месеца го криела новиот коронавирус од светот, како и дека...
Вести Економија Слајдер

Битиќи: Во тек се преговори со Светска банка за нов проект во износ од 90 милиони евра

Слободен печат
Советникот на премиерот Фатмир Битиќи, на денешната прес-конференција зборуваше за економските мерки кои се превземаат со цел справување со кризата од Ковид-19. -Веднаш откако беше...
Вести Македонија Слајдер

Ставовите на Малески за македонско-бугарските односи, не кореспондираат со ставовите на претседателот Пендаровски

Слободен печат
Ставовите на професорот Денко Малески не кореспондираат со размислувањата и ставовите на претседателот Стево Пендаровски за македонско-бугарските односи, одговори претседателскиот кабинет на прашањето на Радио...
Вести Македонија Слајдер

Маричиќ: Наместо да градиме национална стратегија со Бугарија, опозицијата брка политички поени

Слободен печат
Бугарската декларација, која неодамна се актуелизираше во медиумите, е усвоена во октомври минатата година и не претставува евентуална препрека во натамошниот процес на итегрирањето на...