советник Archives - Слободен печат

Tag : советник

Вести Регион Слајдер

ИНЦИДЕНТ: Вербална пресметка помеѓу Милановиќ и советникот на Колинда (ВИДЕО)

Слободен печат
По излегувањето од дебатата Зоран Милановиќ повторно го спомена пропаднатиот „Континентал“ во чиј Надзорен одбор била претседателката, по што беше вербално нападнат од нејзиниот советник...
Еспресо Шоу биз

Ченинг Татум побара помош од советник!

Слободен Печат
Познатиот актер Ченинг Татум побара помош од родителски советник за да може да има подобра шанса при одредувањето на старателството, пишува eonline.com. Актерот и Џена...
Вести Македонија

СВЕДОШТВА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАБИНЕТИ: Монографија од советникот на тројца македонски претседатели

Слободен печат
„Сведоштва од претседателскиот кабинет: моќта на трпението” е насловот на публикацијата од авторот Дарко Костадиновски, која вечерва беше промовирана во Скопје, а која ги содржи...
Вести Планета

Советникот на Трамп за Русија и Европа поднесе оставка

Слободен печат
Советникот за Русија и Европа на американскиот претседател, Тим Морисон, поднесе оставка во пресрет на сведочењето пред американскиот Конгрес во рамки на процедурата за импичмент...
Вести Култура

Поранешниот советник на Путин, Витали Мански, претседател на жирито на „Киненова“

Слободен печат
Кога станува збор за современата документаристика, во свет во кој социјалните мрежи одиграа главна улога во револцуионерната „арапска пролет“, многу е тешко за еден филмаџија...
Вести Македонија

Милошоски: Советникот Зафироски е бизнисмен со долгови, кој единствено им помага на фирмите на Заеви

Слободен печат
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на собраниската седница за пратенички прашања рече дека не добил одговор од премиерот Зоран Заев за тоа кој е потписник...
Вести Македонија

Заев за Зафировски: Нема да бидам истражен орган зошто некој има сметка дома или надвор од земјата

Слободен печат
Законот ми дал право да ангажирам советници и согласно трошоците што ги создава според самиот ангажман, нормално се определува и надоместокот, што исто така законот...
Вести Македонија

Милошоски: Советникот на Заев зема плата во Србија за да избегне плаќање на данок

Мими Шушлеска Петкова
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната седница за пратенички прашања го актуелизираше ангажирањето на Љупчо Зафировски за советник на премиерот Зоран Заев. – Заев...
Вести Македонија

Замир Мехмети стана советник во СДСМ

Слободен печат
Нов советник на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски ќе биде Замир Мехмети. Тој самиот ја објави информацијата на својот профил на Фејсбук. Замир Мехмети...
Вести Планета

ПРВА ЖРТВА НА ВСЕЛЕНСКАТА ВОЈНА: Советник на НАСА даде оставка

Слободен печат
Специјалниот советник на директорот на американската вселенска агенција НАСА, Марк Сиранџело, задолжен за новата стратегија за слетување на Месечината до 2024 година, поднесе оставка поради...