2 C
Скопје

Еден од најомилените лaтино пејачи на сите времиња доби 43-годишен син (ФОТО)

Шпанскиот суд денес пресуди дека Хулио Иглесиас е татко на 43-годишен маж, решавајќи го така триесет години стариот спор за утврдување на татковство, бидејќи славниот пејач одбивал да се направи ДНК анализа.

Хавиер Санчез Сантос е роден во 1976 година, а неговата мајка е португалската танчерка Мариа Едите Сантос, тој сега и официјално е син на Хулио Иглесиас кој има право на жалба на пресудата.

Foto: REUTERS

Иглесиас (75) продаде повеќе од 300 милиони плочи на 14 јазици и е најпродаваниот латино уметник на сите времиња.

Ова е неговото деветто дете и прво вонбрачно. Три деца има од поранешниот брак со Изабел Прејслер, меѓу кои е и славниот пејач Енрике Иглесиас. Пет деца има со сегашната сопруга Миранда Ријнсбургер.

Прочитајте и...  ФОТО | Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот
Foto: REUTERS

Поврзани вести

ФОТО | Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

Најмладиот член на кавадаречката библиотека има само четири години, а последна книга што ја позајмил е „101 начин да ја спасиме Земјата”

Слободен печат

Влатко Стефановски со „Тафталиџе шафл“ номиниран за престижната награда „Импала“

М.Р

Експерти за безбедност во САД со барање до ФБИ: Проверете ги сите 25.000 припадници на Националната гарда

Слободен печат

Британски компании побараа од Владата да му помогне на Евростар: Групата моментално работи само со една услуга дневно помеѓу Париз и Лондон

Слободен печат

Ив Сен Лоран, уметник меѓу дизајнерите кој докажа дека стилот е поважен од модата

Слободен печат

Остави Коментар