Еден од најомилените лaтино пејачи на сите времиња доби 43-годишен син (ФОТО)

Шпанскиот суд денес пресуди дека Хулио Иглесиас е татко на 43-годишен маж, решавајќи го така триесет години стариот спор за утврдување на татковство, бидејќи славниот пејач одбивал да се направи ДНК анализа.

Хавиер Санчез Сантос е роден во 1976 година, а неговата мајка е португалската танчерка Мариа Едите Сантос, тој сега и официјално е син на Хулио Иглесиас кој има право на жалба на пресудата.

Foto: REUTERS

Иглесиас (75) продаде повеќе од 300 милиони плочи на 14 јазици и е најпродаваниот латино уметник на сите времиња.

Ова е неговото деветто дете и прво вонбрачно. Три деца има од поранешниот брак со Изабел Прејслер, меѓу кои е и славниот пејач Енрике Иглесиас. Пет деца има со сегашната сопруга Миранда Ријнсбургер.

Прочитајте и...  „Мојот син почина од коронавирус... но не така како што мислите!“ (ВИДЕО)
Foto: REUTERS

Прочитај повеќе

Изграден нов воспитно поправен дом во Тетово (ФОТО)

Слободен печат

Полицискиот час го зголеми процентот на пријавени случаи на семејно насилство

Слободен печат

Републицанците најавија тужба против Пелоси за новиот начин на гласање

Слободен печат

Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Николоски: Врвот на партија е следен физички и телефонски од страна на параполициски структури

Слободен печат

Дополнителни хуманитарни средства од ЕУ за борбата против коронавирусот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Оштетување на мозокот, белите дробови и тешки срцеви заболувања како последица: Коронавирусот може да е само почетокот

Слободен печат

Кнсетот ја одобри новата израелска Влада на единство

Слободен печат

Стил на неделата: д-р Дита Старова Ќерими, директорка на  НУ Национална галерија на Македонија

Ј.К.Д

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за абдоминалната регија – Планк

Ј.К.Д

Хавзиу: Две повреди на работно место со тешки телесни повреди

Слободен печат

Милошев: Мерките за справување со коронавирусот дадоа позитивни резултати

Слободен печат