ВИДЕО | Џејла Рамовиќ за првпат проговори за врската со Марија Шерифовиќ

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Пејачката Џејла Рамовиќ, победничката на 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, за прв пат јавно проговори за врската со Марија Шерифовиќ, со која медиумите ја поврзуваа. Огњен Амиџиќ директно ја праша која е вистината за сите приказни дека е во врска со Шерифовиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)


Извесен период во медиумите се „шушкаше“ дека Марија и Џеила ги продлабочиле своите колегијални, а потоа и пријателски односи и наводно започнале емотивна врска, по што и двете тие информации ги демантираа, а сега Рамовиќ директно ја призна вистината за сите приказни дека таа е во врска со Марија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)


Најмногу те поврзуваа со Марија Шерифовиќ, која е вистината“, праша Огњен.

„Така пишуваше на насловите. Претпоставувам дека така се чувствуваа луѓето, не можеа да најдат ништо за мене, па така измислија приказна со Марија со која сум близка. Таа ми беше ментор, а потоа ја продолживме нашата соработка. Тоа е пријателска врска“, објасни Џејла во шоуто на Амиџи.

Српски медиуми: Марија Шерифовиќ збеснала бидејќи дознала дека нејзината партнерка ја изневерува, си ја повредила раката

Видео на денот