Двајца од приведените во Палас, пишувале заканувачки пораки до полицијата

Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените утрово биле на распит, дознава Телма.

Неофицијално, приведените пишувале заканувачки пораки до полицијата велејќи дека од припадници на полицијата се виновни што било пукано кон нив. Сè уште се трага по напаѓачите кои биле маскирани.

Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и автомати.

Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори.

За кого била наменета неделната „порака“ од пукањето во „Александар Палас“?

Прочитајте и...  Британците сметаат дека европските компании ќе трпат загуби поради „Брегзит“

Прочитај повеќе

Балканци се вратија од крузер и направија скандал во авионот: Пиеле, пушеле и ги нападнале стјуардесите (ВИДЕО)

Слободен печат

Кичево презема мерки да го изолира првиот случај со ковид-19

Слободен печат

Граѓани на Минеаполис одржаа и мирен протест со танцување и пеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Лукашенко: Короната е половина болест – половина политика

Слободен печат

Иницијатива на 30 држави: Вакцината против Ковид-19 како „јавно добро”

Слободен печат

Мајмуни во Индија на лаборант му украле примероци од крв на болни од коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Петровска за Чулев: Не се обидувај со прашината за каблите на АНБ да го сокриеш лошото менаџирање, резултатот се гледа

Слободен печат

Масовна тепачка за автобуски линии во Украина, неколку завршија во болница, некои во полиција (ВИДЕО)

Слободен печат

Спасовски: Непочитувањето на мерките ќе се санкционира од надлежните институции

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Протест на илјадници лекари во 21 италијански град: „Не сакаме аплаузи туку вреднување на нашиот труд“

Слободен печат

Околу 51,7 милиони родители во САД загубиле приходи за време на епидемијата

Слободен печат