28.8 C
Скопје

Tag : приведување

Вести Регион Слајдер

Издадена е наредба за приведување на Чедомир Јовановиќ

Слободен печат
Третото основно јавно обвинителство во Белград издаде наредба да се доведе на распит Чедомир Јовановиќ, лидерот на ЛДП. Причината е што во неколку наврати, и...
Вести Македонија

Туше Гошев: Приведувањето на Камчев е согласно законите

Слободен печат
„Во последно време, судската власт се буди, односно почнува процесот на ветинг и мислам дека тоа настана од барањата на јавноста“, смета поранешниот министер за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

АНБ имала информации дека се подготувал за бегство: Приведен бизнисменот Орце Камчев

Слободен печат
Познатиот скопски бизнисмен Орце Камчев утрово е приведен во полиција, потврдија за „Слободен печат“ извори од Министерството за внатрешни работи (МВР). Причина за апсењето се...
Вести Македонија Слајдер

Полициска контрола во Тетово: Затекнати околу 100 гости во угостителски објект, управителот приведен

Слободен печат
Управител на угостителски објект во Тетово бил приведен во текот на вчерашниот ден под основано сомнение дека сторил кривично дело – „непостапување според здравствени протоколи...
Вести Македонија

Полициска акција во Варвара: Го бараа како осомничен за опожарување на возило, му пронајдоа и оружје без дозвола

Слободен печат
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал денеска извршија претрес во дом и помошни простории кај А.М. (37) со престојувалиште во скопското село Варвара. Лицето...
Вести Македонија

По утврдување на злоупотреба на престојот во Македонија: МВР приведе и протера турски државјанин

Слободен печат
Полицијата привела турски државјанин поради злоупотреба на престојот по што го протера од земјава. – На 18 јануари, полициски службеници од Бирото за јавна безбедност...
Вести Свет Слајдер

Коментар на Лавров на реакциите за апсењето на Навални: Целта на изјавите од Запад е пренасочување на вниманието од сопствената криза

Слободен печат
Целта на изјавите од Запад за притворањето на блогерот Алексеј Навални е да пренасочи внимание во која се наоѓа либералниот модел на развој, изјави шефот...
Вести Регион

Поради сомневање за партиски вработувања: Приведен претседателот на општина Улцињ

Слободен печат
Пет лица се приведени на сослушување, меѓу кои и претседателот на Општина Улцињ, Љоро Нрекиќ, по налог на Основното државно обвинителство во градот, потврдиле извори за...
Вести Хроника

Приведено лице од тетовско Доброште по кое била распишана потерница

Слободен печат
Попладнево околу 14:50 часот во село Доброште, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Теарце, врз основа на судска наредба, го привеле А.А. (62) од село...
Вести Македонија Слајдер

За непочитување на дозволеното работно време: Приведени двајца угостители во Гостивар

Слободен печат
Полицијата во Гостивар викендот приведе двајца сопственици на угостителски објекти, работеле по дозволеното работното време. Според СВР Тетово, вчеравечер (27 декември) околу 22:15 часот, полициски...