Tag : палас

Ви Препорачуваме Забава Магазин

ПОДЕМОТ И ПАДОТ НА ЈУГОСЛОВЕНСКИОТ ЛАС ВЕГАС: Зрачеше од луксуз, во базените течеше шампањ, а сега е обична рушевина (ФОТО)

Слободен печат
Хотелот „Haludovo Palace” на Крк ги привлекуваше најбогатите луѓе од Западот откако во него пари инвестираше познатиот медиумски магнат Боб Гучоне. Екстериерот му беше уреден...
Вести Македонија

ОЈО: МВР сè уште не ги утврдило напаѓачите кои со автоматски пушки упаднаа во Палас

Слободен печат
Полицијата сè уште не утврдила кои се напаѓачите кои упаднале со автоматски пушки во саботата вечерта во скопскиот хотел Александар Палас, велат од Основното јавно...
Вести Македонија

МВР: Станува збор за опсежна полициска операција, со цел расветлување на случајот кај Палас

Слободен печат
Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас, но повеќе детали не откриваат, велејќи дека во тек е...
Вести Македонија

Двајца од приведените во Палас, пишувале заканувачки пораки до полицијата

Слободен печат
Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените...