МВР: Станува збор за опсежна полициска операција, со цел расветлување на случајот кај Палас – Слободен печат
ВестиМакедонија

МВР: Станува збор за опсежна полициска операција, со цел расветлување на случајот кај Палас

Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени- информираат од МВР.

Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас, но повеќе детали не откриваат, велејќи дека во тек е опсежна полициска операција.

-Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во хотелот „Александар Палас“. Приведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни разговори. Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени- информираат од МВР.

Командирот на полициската станица Карпош вечерва им забранил снимање на медиумите на две улици во непосредна близина на полициската станица Карпош.

ПОД ОПСАДА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО КАРПОШ: Се апсат лицата што пукаа во хотелот „Александар палас“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close