Драматична приказна на фамилија од Гуча која за МАЛКУ ЌЕ НАСТРАДАЛА во поплавите - Слободен печат

Драматична приказна на фамилија од Гуча која за МАЛКУ ЌЕ НАСТРАДАЛА во поплавите

Не разбирајќи ја сериозноста на ситуацијата која се заканувала на неговата фамилија, Драган Милинковиќ од Гуча, чија куќа се наоѓа на десетина метри од Бјелица, вчера се обиде да го одбрани своето домаќинство од поплава, а на крај тој, неговата мајка и девојка едвај спасиле жива глава пренесува српски “Блиц“.

Тие успеале да се спасат со помош на пожарникари, бидејќи надојдената река после поплавата што вчера ги зафатило некои делови на Србија им го урнала ѕидот на куќата и влегла во собите.

– Кога надојде Бјелица почна да продира во дворот и пробав продорот на вода да го спречам со столица. Меѓутоа, водата не однесе и мене и столот. Побегнав во куќата, едвај стигнав, а реката го опколуваше мојот дом – изјави за “Блиц“, Драган Милинковиќ.

Тој, мајка му и девојката, според неговата приказна, влегле во една од собите очекувајќи дека реката ќе се повлече. Но, тие се излажале. После само неколку минути, водата како играчка го скршила еден од ѕидовите во куќата и навлегла внатре.

 

 

Прочитај повеќе

Тирана ја убеди и ДП да биде дел од изборната коалиција на Албанците од Прешевската Долина

Слободен печат

Грчката полиција запленила повеќе од 1 тон кокаин, приведени се 8 лица (ВИДЕО)

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Слободен печат

Касами: БЕСА работи на формирање трипартитна коалиција, но подготвени сме и самостојно да излеземе на избори

Слободен печат

Ватикан го повика ирачкиот претседател да ги заштити христијаните во таа земја

Слободен печат

Остави Коментар

five + eleven =

Прочитај повеќе

Петровска: Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за затворената група на „Телеграм“

Слободен печат

Русија го задржува правото на реципрочни мерки кон Бугарија

Слободен печат

Во затворена група на „Телеграм“ македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии од врсници

Слободен печат

Шкријељ: Просечната пензија ја зголемуваме на 15.500 денари од февруари годинава

Слободен печат

Тројца Французи и еден Ирачанец се водат за исчезнати во Багдад

Слободен печат

СЛУЧАЈНОСТ ИЛИ? 1720. чума, 1820. колера, 1920. шпанска треска: ШТО Е СЛЕДНО?

Слободен печат