Дознајте кој е младиот бизнисмен со дом од 20 милиони долари (ВИДЕО+ФОТО) – Слободен печат
МагазинСемејство

Дознајте кој е младиот бизнисмен со дом од 20 милиони долари (ВИДЕО+ФОТО)

Сместен на еден од последните катови од зградите од неговиот татко, овој дом на Фатмир има се

Првично познат како фудбалер, а потоа и како бизнисмен, откако го презема раководството на неколку фирми од неговиот татко, Фатмир Хусенбелиу ја покажа неговата куќа во Тирана која чини 20 милиони долари.

Списанието “WHO” кое и влезе во овој прекрасен и супер скап дом, пишува дека куќата на таткото на младиот бизнисмен, Ирфан Хусенбелиу, на неговата сестра и на самиот Фатмир се смета како урбана легенда во Тирана.

Сместен на еден од последните катови од зградите изградени од неговиот татко, може да се рече дека не фали ништо во овој дом – светлото влегува од сите страни, простор потребен за се, детали, комбинација на бои, места за одмор, ресторант, кино сала, место за работа, 6 гостински соби, приватни простории, дресови од многу светски футбалери и се друго.

-Ние сме кон крај, има се уште работа – вели Фатмир.

Тоа што се прикажува во видеото од “WHO” ќе ве остави без здив.

Who
Who

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Исто прочитајте

Close
Close