3 C
Скопје

Tag : бизнисмен

Вести Свет Слајдер

Критичар на претседателот Си Џинпинг зад решетки за поткуп: Кина осуди бизнисмен на 18 години затвор

Слободен печат
Кина го осуди тајкунот за недвижнини, Рен Жиџианг, кој инаку е жесток критичар на претседателот Си Џинпинг, на 18 години затвор поради наводно давање поткуп,...
Вести Македонија

Мицкоски: Трет ден молк за промената на ДУП-от во Тетово, кој овозможува заработка на 200 милиони евра на контроверзен бизнисмен

Слободен печат
Трет ден има молк и нема одговор од страна на СДСМ, ниту од општина Тетово, ниту пак од Владата, ниту пак Министерството за транспорт и...
Вести Македонија Слајдер

Давидовиќ за снимката со Кичеец: Обид за дискредитација и спречување на реализација на проектите

Слободен печат
Црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ, денеска со писмо до јавноста се огласи за објавената аудио снимка меѓу него и Зоран Милески Кичеец, објавена на Јутјуб...
Вести Свет

Има решение за кризата: Француски бизнисмен и предлага на државата да ја продаде Мона Лиза

Слободен печат
Франција би можела да ги надомести своите финансиски загуби на сред пандемија дло колку се одлучи да ја продаде сликата со Мона Лиза, пишува „Индепендент“....
Вести Свет Слајдер

Британски бизнисмен се заканува: Ќе ја тужи Владата ако не се ублажат мерките!

Слободен печат
Еден од најбогатите бизнисмени во Велика Британија, Сајмон Долан, најави дека ќе ја тужи Владата поради воведување „драконски” карантински мерки за кои смета дека ја...
Вести Економија Слајдер

Кучи: Ако во 2001. двоевме за воен данок, зошто тоа да не го правиме сега на солидарна основа

Слободен печат
Влијанието на економското цунами предизвикано од Коронавирусот. Светските банкари се обидуваат да го амортизираат можниот бран од економска катастрофа. Што може да очекуваме во време...
Забава Магазин

Лејди Гага „фатена“ со новото момче: Мајкл Полански (ФОТО)

Слободен печат
Лејди Гага е повторно вљубена и повторно има желба да ја сподели веста со фановите. На Инстаграм објави фотографија на која е во прегратка на...
Вести Регион

„Кралот на бананите“ за 45.000 евра ја купи „Адриа ервејс“

Слободен печат
Словенечката компанија „Ер Адриатик“, сопственост на црногорскиот бизнисмен Изет Ростодер, ја купила банкротираната словенечка авиокомпанија „Адриа ервејс” за 45.000 евра, јавија словенечки медиуми кои него...
Вести Свет

Карлос Гон – човекот кој е сѐ, само не нормален бегалец

Слободен печат
Поголемиот дел на бегалци настојуваат добро да се сокријат, не ги повикуваат новинарите, не организираат прес-конференции и не се толку невнимателни да дозволат да се...
Хроника

Млад бизнисмен затаил данок од 208.300 евра

Дваесет и осумгодишниот М.И. од Скопје заработи кривична пријава од МВР за сторено кривично дело даночно затајување. Полицијата тврди дека како сопственик и управител на...