Докторка нападнала колешка во битолската Клиничка болница

Докторка од одделението за Психијатрија нападнала колешка, исто така специјалист психијатар при Клиничката болница Битола. Настанот го потврди и СВР Битола.

Двете лекарки, кои се на околу педесеттина години, наводно повеќе време биле во нарушени колегијани односи, велат извори од болницата.

„На 01.03.2024 во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И.(49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, соопшти СВР Битола.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот