Дибиров до Парондо: Ти благодарам за се

Миленикот на навивачите, Тимур Дибиров со емотивен поздрав се прости од Роберто Гарсија Парондо, тренерот кој го предводеше Вардар до втората европска титула.  Роберто Гарсија Парондо по освојувањето на титулата ја напушти клупата на Вардар и негова следна дестинација е Египет каде ќе ја предводи машката репрезентација.

„Ти благодарам за се Роберто, ти си одличен тренер и фантастична личност“, напиша Дибиров на својот профил на Инстаграм.

Европскиот шампион во новата сезона повторно ќе биде предводен од Шпанец, на местото на Парондо дојде Давид Писонето.

Прочитајте и...  ХАОС ВО АТИНА: Кошаркарски судии нападнати во такси, Ламоника заврши во болница

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет + 11 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат