-2 C
Скопје

Tag : Роберто Гарсија Парондо

Ракомет Спорт

Египетскиот селектор, Парондо: Среќен сум поради Македонија, имам убави спомени!

Слободен печат
Роберто Парондо кој успеа со Вардар 1961 да ја освои Лигата на шампионите, моментно е селектор на репрезентацијата на Египет. Токму на Светското првенство кое...
Ракомет Спорт

Со Вардар ја освои Европа, Парондо номиниран за тренер на годината

Слободен печат
Поранешниот стратег на македонскиот и европски шампион е помеѓу номинираните од страна на Интернационалната ракометна федерација за најдобар светски тренер во 2019 година. Роберт Гарсија...
Ракомет Спорт

Дрим тим на Вардар, Раул доби предност пред Парондо (ФОТО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го запре спортот и ги стави спортистисти во карантин, а дел од нив си најдоа интересна занимација. Данскиот ракометар Расмус Бојсен, за...
Ракомет Спорт

Шпанците го кренаа гласот: Европскиот шампион Вардар сè уште им должи пари

Слободен печат
Шпанските ракометари но и тренери кои беа дел од европскиот ракометен шампион, за домашните медиуми се пожалија дека Вардар сè уште им должи пари иако...
Ракомет Спорт

Дибиров до Парондо: Ти благодарам за се

Слободен печат
Миленикот на навивачите, Тимур Дибиров со емотивен поздрав се прости од Роберто Гарсија Парондо, тренерот кој го предводеше Вардар до втората европска титула.  Роберто Гарсија...
Ракомет Спорт

Вардар ќе „пресуши“, седум ракометари си заминуваат

Слободен печат
Ракометарите уште на денешните приеми кај официјалните лица на државните институции и Градот ќе бидат во полн состав, а потоа започнува егзодусот на вардарци. Поради...
Ракомет Спорт

Парондо: Горди сме, го победивме најдобриот тим сезонава

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо во својата дебитантска сезона на клупата на Вардар успеа да се пласира во финалето. Младиот тренер откри дека воопшто...
Ракомет Спорт

Парондо го има победничкиот „рецепт“ против Барса!

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо, во интервјуто за Европската ракометна федерација ги сподели очекувањата во пресрет на полуфиналниот меч од Ф4 во Келн против...
Ракомет Спорт

Парондо пред Ф4: Иднината на Вардар е многу комплицирана!

Слободен печат
И Парондо потврди дека првиот човек на шампионот, Сергеј Самсоненко не може повеќе да го финансира клубот, за што можете повеќе да прочитате ТУКА –...
Ракомет Спорт

Барселона е фаворит, ние нема што да изгубиме

Слободен печат
Вардар и Барселона на 1 јуни во „Ланксенс“ Арената ќе го играат второто полуфинале од завршниот турнир во ракометната Лига на шампиони. Во двете пресметки...