-1 C
Скопје

Џон Војт, таткото на Анџелина Џоли решително против Бајден: „Тоа е борба против сатаната“

Славниот холивудски актер Џон Војт (81), а воедно и познат како татко на актерката Анџелина Џоли, никогаш не криеше дека го поддржува Доналд Трамп, а борбата против победата на Џо Бајден на претседателските избори денес ја нарече „најголемата борба од граѓанската војна“, пренесува Би-Би-Си.

Таткото на Анџелина Џоли, актерот Џон Војт и нејзиниот брат Џејмс Хавен / Лос Анџелеџ / Фото: ЕПА

Ова е борба на праведните против сатаната. Да, сатана, рече Војт.

Војт е долгогодишен пријател на Трамп и татко на Анџелина Џоли, која е специјална претставничка на ООН за бегалци, но не е приврзаник на сегашниот претседател.

Војт и се обрати на американската јавност, зборувајќи за „лагите со кои Бајден се служи“, а притоа, тој го поддржа Трамп дека изборите во САД биле „украдени“.

Славниот актер вели дека го кренал гласот против „злобните, расипани левичари кои сакаат да внесат раздор во нацијата“.

Како Трамп и Бајден го поделија Холивуд

Војт се појави на инаугурацијата на Трамп и на Конгресот на Републиканската партија, а исто така учествуваше и во кампањата.

ФОТО+ВИДЕО | Ќе заминат од Америка доколку Трамп повторно победи на изборите – Светските ѕвезди се срамат од нивниот претседател

Прочитајте и...  Лажни ПЦР-тестови со домашен „печат“ ги мамат и странците

Поврзани вести

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Остави Коментар