-1 C
Скопје

Џенифер Лопез: Сега можам сѐ да направам, се чувствувам моќно!

Зошто да не можам да изградам неколку деловни империи од три или четири милијарди долари, наместо само една рече таа за WSJ.
Instagram
Фото: Инстаграм
Џенифер Лопез (51) скоро го најави и лансирањето на нејзиниот козметички бренд кој ќе го носи нејзиниот прекар. Брендот и креирањето на козметичка линија која ќе го носи нејзиниот потпис претставува остварување на нејзиниот животен сон, но латино дивата не планира да застане само на него. Во интервју за списанието WSJ, Лопез откри дека само затоа што гради една империја не значи дека не може да гради уште три или четири паралелно. Познатата американска ѕвезда изјавила дека благодарение на нејзиниот вереник Алекс Родригез, кој и е најголема поддршка се чувствува како да може да направи баш сѐ што некогаш замислувала.
Instagram
Фото: Инстаграм
Зошто да не можам да изградам не една, туку три или четири деловни империи од неколку милијарди долари, се прашува Лопез, притоа споделувајќи дека Алекс и ја дава таа храброст за нови успеси, планови и предизвици.
Прочитајте и...  Уште две нови жртви на Мирослав Мика Алексиќ: Едната девојка со потресна исповед
Како што открива, не планира да застане на сопствениот бренд за убавина кој наскоро треба да го промовира на пазарот, особено кога ја има целосната поддршка од својот свршеник.
Instagram
Фото: Инстаграм
– Кога Алекс влезе во мојот живот, тој ми рече: „Ајде да ја создадеме твојата компанија за убавина и нега на кожата. Тоа е твој сон, ајде да го создадеме заедно“, открива Лопез, велејќи дека нејзиниот вереник буквално и ги отворил очите кон нешто ново во нејзината кариера. Во интервју за магазинот WSJ, Лопез отиде дотаму што рече дека таа и Родригез се „близнаци по душа“ и дека нивниот заеднички стремеж е да создаваат и да се поддржуваат во животот. Не ги знаеме границите и можеме да направиме сѐ што ќе ни падне на ум. Напишано е во нашата ДНК, вели Лопез.
Прочитајте и...  Разговор со д-р Владимир Трајковски: Како се тестира машка неплодност
Instagram
Фото: Инстаграм
Зад лансирањето на нејзиниот козметички бренд се крие нејзината желба да ги инспирира жените ширум светот да го сторат истото. Се чувствувам младо и моќно и сакам да им покажам на сите жени како да бидат уште помоќни, заклучува Лопез.

Поврзани вести

Се сеќавате на момчето од „The Sixth Sense“? Видете како изгледа денес

Слободен Печат

Професор по имунологија: Една вакцина може да биде особено ефикасна во заштитата од новиот вид на коронавирусот

Слободен печат

Уникатно решение за бездомници во Германија: Капсули за спиење со соларно напојување

Слободен Печат

ФОТО: Лејди Гага и Полански се бакнуваат преку заштитни маска

Слободен печат

По аферата, гледаноста на шоуто на Елен Деџенерис нагло опадна: Дали Кели Кларксон ќе и го земе терминот?

Слободен печат

„Кога ќе најдете маж што издржува еден час во кревет, пратете ми го“: Сопругата на Дино Дворник со коментарот предизвика бурни реакции

Слободен печат

Остави Коментар