Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО) - Слободен печат

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Хрватската ракометна репрезентација ја победи Норвешка и обезбеди пласман во финалето на Европското првенство во ракомет.

Еден од најдобрите играчи на коцкестите, Игор Карачиќ ја имаше потребната поддршка за победа. Во првите навивачки редови беше и неговата девојка, струмичанката Душица Андоновска.

Преубавата манекенка веднаш по големата победа објави селфи-фотка со Игор и напиша многу едноставен коментар: „Финалееее!“.


Инаку парот е заедно скоро една година, а дека нивната љубов цвета говори и тоа што Душица е речиси на секој негов натпревар, без разлика дали е тоа натпревар за репрезентацијата или неговиот матичен клуб – Кјелце.

Прочитајте и...  Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Прочитај повеќе

Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Слободен Печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уште една модна лекција од Меланија Трамп: Во овој фустан секоја жена изгледа преубаво! (ФОТО)

Слободен Печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Слободен Печат

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − пет =

Прочитај повеќе

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен Печат

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен Печат

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Слободен Печат

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Слободен Печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат