Де Брујне: Чудо е што воопшто играв

epa09319208 Kevin De Bruyne (L) and Jeremy Doku of Belgium react during the UEFA EURO 2020 quarter final match between Belgium and Italy in Munich, Germany, 02 July 2021. EPA-EFE/Matthias Schrader / POOL (RESTRICTIONS: For editorial news reporting purposes only. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)

Белгискиот репрезентативец Кевин де Брујне, вчера го одигра целиот натпревар против Италија во четвртфиналето на ЕП и покрај повредата на зглобот.
Де Брујне се повреди на дуелот против Португалија во осминафиналето, а неговиот настап против Италија беше под знак прашалник се до последниот момент, односно пред самиот почеток на натпреварот.
– Му благодарам на лекарскиот тим кој направи неверојатна работа и направи се за јас да играм против Италија. Чудо е што воопшто играв. Се обидував да помогнам, но тоа не беше доволно – изјави Де Брујне.

ВИДЕО: Белгијците промашуваа, Италија си закажа полуфинале со Шпанија

 

Видео на денот