кевин де брујне Archives - Слободен печат

Tag : кевин де брујне

Спорт Фудбал

Де Брујне го знае идниот клуб: Му кажав да ми чува место во тимот

Слободен печат
Кевин де Брујне игра фантастично за англискиот шампион Манчестер сити, а одличната форма ја потврди и во дресот на репрезентацијата. Тој во победата на неговата...