• фудбалска репрезентација на белгија

Де Брујне: Чудо е што воопшто играв

Белгискиот репрезентативец Кевин де Брујне, вчера го одигра целиот натпревар против Италија во четвртфиналето на ЕП и покрај повредата на зглобот. Де Брујне се повреди на дуелот против Португалија во осминафиналето, а неговиот настап против Италија беше под знак прашалник се до последниот момент, односно пред самиот почеток на натпреварот. – Му благодарам на лекарскиот …

Де Брујне: Чудо е што воопшто играв Read More »