Чадор за сонце ПРОБОДЕ дете – За влакно го промаши СРЦЕТО (ВИДЕО)

На плажата Gold Harbor во Глостер се случила несекојдневна несреќа. Чадор за сонце носен од ветерот се забил во левото рамо на 13 годишно момче и за влакно го промашил срцето.

Детето, кое од Флорида пристигнало на посета на своите роднини е оперирано во болница, а докторите рекле дека ќе закрепне. Сведоци на оваа морничава несреќа велат дека е вистинско чудо што детето е живо и што спасувачите биле на лице место. Посетителите на плажата со ужас гледале како чадорот за сонце носен од ветрот летнал право во група на луѓе.

– Одмаравме на плажата, а потоа одеднаш прелета чадор за сонце низ воздухот и луѓето почнаа да вриштат. Сите истрчаа и видов крваво дете како лежи на песокот, рекла Стефани Питерс од Кембриџ која присуствувала на инцидентот.

Лора Вуд од Роули вели дека чадорот бил носен од ветерот и удрил две жени во главата, а потоа паднал доле притоа прободувајќи ја раката на детето кај пазувите.

Прочитајте и...  СЗО: Постои голема диспропорција помеѓу потребните и определени средства против коронавирусот

– Имаше крв на сите страни, додала таа.

Кога чадорот го пробил рамото на детето, неговата мајка почнала да вика за помош.

– Сите се испаничија. Слушнав жена како вика, а потоа видов како чадорот летнува на детето. Неговата мајка ги викна спасувачите, раскажал Брендон Филипс кој тој ден бил на плажата.

За среќа на детето, на лице место била присутна медицинска сестра која помогнала покрај спасувачите.

Експертите ги предупредиле луѓето дека чадорите за сонце можат да бидат опасни ако не се зацврстат, а овој инцидент е потсетник на тоа.

Прочитај повеќе

Во куќа во престижен кварт во Париз пронајден труп, таму лежел 30 години

Слободен печат

Трамп се двоуми меѓу две локации за неговата инаугурација за претседателски кандидат на Републиканците

Слободен печат

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Куомо против отворање на училиштата: Може само ако постои паметен план

Слободен печат

И САД загрижени од ситуацијата во Белорусија

Слободен печат

Руски дипломати протерани од Словачка поради шпионажа, Москва не остана должна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зибери: Опцијата за 4 смени со 20 минути час ќе биде главен елемент за ширење на вирусот

Слободен печат

САД ја предупредија Србија за ризикот од купување оружје од Кина

Слободен печат

Иран затвори весник кој ја истражуваше вистината за бројот на заразени и мртви од ковид-19

Слободен печат

Противничката на Лукашенко се смета за победничка на изборите во Белорусија: Ќе го докажеме секое кршење на изборните прописи

Слободен печат

Околу 600.000 хотели во светот почнаа да го прифаќаат биткоинот: Може да се резервира и сега

Слободен печат

Во Чикаго масовни грабежи и пукање, над 100 лица уапсени (ВИДЕО)

Слободен печат