Бундеслига, плеј-оф: Ти Џеј Шортс прв стрелец во победата над Лудвигсбург

фото: kfsm.mk

Во првиот натпревар од полуфиналето во плеј-фот на кошаркарската Бундеслига составот на Бон на домашен терен триумфираше над Лудвигсбург со 80:71.

Прв стрелец во победничката екипа беше македонскиот репрезентативец Ти Џеј Шортс со 22 поени, четири скока и седум асистенции за скоро 30 минути игра на паркетот.

Кај неговите тимски колеги Хокинс и Малколм имаа по 13 поени, а на спротивната страна Бартоло запиша 12 коша.

И во вториот меч кој ќе се игра на 31 мај домаќин ќе биде составот на Бон.

Победникот од ова полуфинале во завршната борба за титула ќе игра против подобриот меѓу Баерн и Улм (0:1).

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот