„Буба“ Хасани е добредојден во Шкендија - Слободен печат

„Буба“ Хасани е добредојден во Шкендија

Тетовскиот клуб предводен од тренерот Ќатип Османи на прес конференцијата каде што ги споделија очекувањата во пресрет на новито европски двомеч, открија и еден можен трансфер летово.

Запрашани Османи и капитенот на клубот, Арменд Алими дали репрезентативецот Ферхан Хасани би можел да се врати во клубот, еве што одговорија:

– Добредојден е секако Хасани во нашите редови, негова е желбата дали ќе се врати – рече Османи.

Алими го има истото размислување, популарниот „Буба“ секогаш е дел од семејството на ФК Шкендија.

Хасани ја започна професионалната кариера токму во овој клуб, а после Брондби се врати со одиграни 64 натпревари и реализирани 46 голови.

Прочитајте и...  Навивачите на Наполи со вулгарна порака го пречекаа предавникот Сари

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

fifteen − fourteen =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат