Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ ќе стапне на „лудиот камен“. Наследникот на фолк-ѕвездата и прославениот тениски ас Бобо Живојиновиќ ќе се сврши со студентката Сандра Миљаковиќ следната година.

– Планираме гала-забава со 500 гости. Нас Живојиновиќ не има доста, па мораме да најдеме некој голем простор на отворено. Нема да правиме свадба се додека потполно не се смири ситуацијата со коронавирусот. Но, на мене и Сандра не ни пречи да чекаме, ние се однесуваме како да сме веќе во брак – изјавил Виктор за српски „Информер“ и продолжил:

– Таа ми е голема поддршка во се. Баш пред неколку дена прославивме годишница од нашата врска. Моето семејство е воодушевено од Сандра и за неа имаат само пофални зборови.

Прочитајте и...  Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Идната невеста по потекло е од селото Будиловина кај Бруса, а во Белград студира Филолошки факултет и се занимава со шминкање.

 

View this post on Instagram

 

💋

A post shared by Sandra Miljakovic (@sandramiljakovic) on

Неодамна со Виктор се вратија од Монако, каде беше на своето прво летување со семејството Живојиновиќ.

– Уживавме на одморот. Сандра и Брена убаво се дружеа, постојано една на друга си ги лакираа ноктите. Одморот на сите нас ни беше потребен, а особено на мајка ми и татко ми, кои останаа во Монако – рекол најмладиот син на Брена и Боба.

Прочитај повеќе

Можеби не освои награда на „Макфест“, но дефинитивно имаше најдобро деколте меѓу колешките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат