Биланси од судирите на Ерменија и Азербејџан во Нагорно Карабах (ВИДЕО)

Ерменското Министерство за одбрана соопшти дека соперникот Азербејџан во денешните судири во Нагорно-Карабах изгубил четири хеликоптери, 15 беспилотни летала и 10 тенкови и борбени возила, јавија руските медиуми.

Министерството за одбрана на Ерменија со соопштението до медиумите испрати и снимки од уништените тенкови.

Прочитајте и...  Во САД рекордни над 83.700 новозаразени од Ковид-19 од почетокот на епидемијата

Поврзани вести

Црни рекорди во регионот: Бугарија, Србија и БиХ со најмногу заразени, Словенија со починати од ковид-19

Слободен печат

Меркел со порака до Германците: Намалете контакти и патувања

Слободен печат

Аксиос: За Хантер Бајден се расправа само низ социјалните мрежи

Слободен печат

Цел спрат од новото болничко крило во Струмица ќе стане регионален ковид-центар

Слободен печат

Австрија со рекорден број новозаразени, повеќе од 3.000 за еден ден

Слободен печат

Тачи: Сега е време Косово да стане членка на Обединетите нации

Слободен печат

Остави Коментар