Без струја утре ќе бидат делови од Ѓорче Петров, Карпош и Аеродром – Слободен печат
ВестиМакедонија

Без струја утре ќе бидат делови од Ѓорче Петров, Карпош и Аеродром

Причината е технички зафати во дистрибутивната електро мрежа во Град Скопје.

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа во Град Скопје, утре ќе бидат без струја делови од Ѓорче Петров, Карпош и Аеродром.

Според информациите од РЦУК, во периодот од 12:00 до 15:00 часот без струја ќе останат корисниците од улица „Исаија Маџоски” бр. 43, 45 и 47 во општина Ѓорче Петров, од 12:00 до 15:00 корисниците од дел од улицата „Варшавска” во општина Карпош и од 09:00 до 15:00 часот корисниците од улица „Тодор Чангов” , подулиците со мали броеви, од 1 до 30 во општина Аеродром.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close