18 C
Скопје

Tag : делови

Свет

Русија воведе ограничувања за летови над делови од Крим и Црно Море

МИА Агенција
Русија од 20 до 24 април воведе привремени ограничувања на летови над делови од Крим и Црно Море, јавија руските медиуми повикувајќи се на НОТАМ (меѓународни известувања...
Вести Свет Слајдер

Поплави во Сиднеј, евакуирани делови од градот

МИА Агенција
Делови од северозападен Сиднеј ноќеска се евакуирани поради опасност од поплави предизвикани од обилните дождови, пренесува Би-Би-Си. Предупредувањата за поплави се во сила во најмалку...
Вести Свет Слајдер

„Дожд“ од авионски делови врз село во Холандија: Повредени жена и дете, оштетени домови и автомобили

Слободен печат
Жителите на холандското село Мерсен останаа во шок по паѓањето на вжештени делови од авион кои оштетија неколку домови, автомобили, меѓутоа повредија и една жена...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Бидете внимателни: Плодови кои имаат скриени отровни делови

Слободен печат
Секој човек знае колку е здраво да се јаде овошје и зеленчук и тоа секојдневно. Таквата храна во својот состав изобилува со витамини, минерали и...
Вести Скопје

Утре без струја делови од општина Гази Баба

МИА Агенција
Поради технички зафат во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе бидат делови од општина Гази Баба. -Во периодот од 07:45 до 15:30, без...
Скопје

Делови од Кисела Вода, Ѓорче Петров и Свиларе денеска без вода

МИА Агенција
Прекин во водоснабдувањето денеска од 9:30 часот ќе имаат корисниците од високата зона Пржино и корисниците лоцирани на улицата „Мариовска” во Општина Кисела Вода. Како...
Вести Скопје

Без струја утре делови од неколку скопски општини

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Центар, Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат...
Вести Скопје

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Зелениково, Илинден и Карпош, соопштуваат од РЦУК...
Вести Македонија

Почувствувам земјотрес во југозападните делови на Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на...
Вести Скопје

Без струја утре и задутре ќе бидат повеќе делови на Скопје

Слободен печат
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре и во вторник без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште, Кисела Вода, Зелениково...