БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чоколадни Truffles со Јагоди! - Слободен печат

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чоколадни Truffles со Јагоди!

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се запознавме со нашата омилена веган-девојка. Ана има 29 години, доаѓа од сончевата Гевгелија, веган е веќе неколку години и за кулинарството има и диплома, а од првиот момент кога ги здогледавме слатките рецепти кои таа сама ги подготвува, веднаш и го доделивме епитетот гастро-уметник!

Преку претходниот видео-рецепт имавме можност да научиме како да го направиме највкусниот вегански чизкејк со лимон. Оваа недела ќе проследиме еден многу побрз рецепт, а за него ќе ви требаат само 3 основни состојки! Неодоливо вкусни, вегански, и најбитно, добри за нашето здравје! Доколку постите, ви препорачуваме да се насладите со овие превкусни чоколадни топчиња полни со фил од јагоди! Не заборавајте да го користите хаштагот #БезМана доколку ги приготвите рецептите, и секако, не пропуштајте ја следната епизода на Без Мана со Ана, само на Слободна ТВ, секој петок во 10 часот!

Прочитајте и...  Почна владеењето на Водолијата, период на најсилна енергија и најголеми промени!

 

 

Прочитај повеќе

Шведска диета е хит во 2020, еве ги нејзините правила

Слободен печат

Меган Маркл стана глагол! Дали и вие меганмаркелизирате некого?

Слободен печат

9 –те работи кои ги прават жените со висока самопочит

Слободен печат

ОСКАРИ: Единствениот глумец кој одбил Оскар, знаете ли кој и зошто?

Слободен печат

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Слободен печат

Остави Коментар

13 − 3 =

Прочитај повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Васко Спасоски

Гарванлиев ќе настапи прв на Евровизија!

Слободен печат

Вкусни, ефтини и брзи мафини (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

Слободен печат

Симптоми кои никогаш не треба да ги игнорирате кај децатa

Слободен печат

Хороскоп за 29 јануари среда – Биковите да престанат да се расправаат, Јарците ќе мора да го променат однесувањето

Слободен печат