Tag : чоколадо

Магазин Семејство

Вкусни, ефтини и брзи мафини (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Иако многумина мислат дека е комплицирано да се направат едни од најпопуларните колачи, тоа впрочем не е точно. За мафини од чоколадо ви се потребни...
Магазин Семејство

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат
Чоколадни коцки со чиа семе, покрај тоа што се лесни за подготовка, нудат и богат вкус на чоколада и одговараат за оние што љубители на...
Здравје Магазин

Проверете дали срцето ви е здраво: Едноставен тест од 30 секунди

Слободен печат
За здрав и долг живот одговорно е срцето, затоа е неопходно да водите сметка за неговото здравје. Постои тест со кој можете да проверите како...
Еспресо Храна

Похован леб со чоколадо и банана: Ова е подобро и од палачинки! (ФОТО)

Слободен печат
Похован леб е добара избор за доручек или вечера. Со задоволство го јадат децата, но и возрасните, а особено е вкусен ако му се додаде...
Вести Свет

Украдени 20 тони чоколадо „Милка“ во Австрија

Слободен печат
Надлежните во Австрија трагаат по разбојник кој успеал да измами една фабрика за чоколада, откако камионот со 20 тони чоколадо не го доставил на договорената...
Здравје Магазин Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чоколадни Truffles со Јагоди!

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Здравје Магазин

Наместо со кафе разбудете се со овие намирници

Слободен печат
Без грижи, овие намирници ќе имаат потполно ист ефект и ќе бидат совршен начин за да го започнете работниот ден. Црно чоколадо Овој вид на...
Еспресо Храна

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЧОКОЛАДОТО: Тоа не е само десерт, туку чиста уметност

Слободен печат
Светскиот ден се слави на 7 јули, постојат два национални денови на чоколадото на 28 октомври и 28 декември, а меѓународниот ден се одбележува токму...