Tag : рецепти

Магазин Некатегоризирано Семејство

Колачиња за кучиња, домашни и здрави, вашиот миленик ќе залае од среќа!

Слободен печат
Оние кои имаат домашни миленичиња знаат дека тие многу им се радуваат на бисквитите, исто како што и дечињата се радуваат на колачиња. Секако, бисквитите...
Жена Магазин

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Готвиме со Сибел Бајрам, идеи за превкусни рецепти

Јасмина Кантарџиева Димков
Во време на домашна изолација, Сибел Бајрам, која е наставник по англиски јазик во ООУ „26 Јули“ во општина Шуто Оризари, освен што е ангажирана...
Вести Регион

Грците преку СМС и мејл ќе добиваат рецепти од лекарите

МИА Агенција
Преку СМС порака на мобилните телефони или преку мејл, секој осигуреник во Грција ќе може да ги добива рецептите од лекарите, со воведениот нов систем...
Здравје Магазин

5 превкусни рецепти за вашето бебенце

Слободен печат
Еве пет идеи за здрав оброк за вашето бебенце. Да ве потсетиме, во „солените“ јадења, на крајот додавајте по 1 лажица изрендан пармезан, кој не...
Еспресо Здравје Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Барови со Капини (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф’стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат.
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чизкејк Торти со Лимон и Боровинки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Здравје Магазин Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чоколадни Truffles со Јагоди!

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Ви Препорачуваме Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Енергетски Колачиња од Ф’стаци и Брусница (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Еспресо Храна

ЗДРАВ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ОБРОК: Фалафел топчиња со хумус

Слободен печат
Лесно и вкусно, јадењето од Блискиот Исток станува се попопуларно во нашите простори, а го измислиле египетските бедуини. Со малку грчки јогурт ќе добиете идеално...