Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Кели Ли Брук, американската актерка во пензија, славата ја стекна како модел, па потоа стана една од најпосакуваните жени во 80-те години на Холивуд, благодарение на улогите во филмовите „Women in Red“ и „Weird Science“.

профимедиа

Актерката денес има 60 години и ретко се појавува на црвениот тепих и јавните случувања. Меѓутоа, кога ќе се појави првото нешто што го приметуваат присутните е нејзиното непрепознатливо лице, кое има подлегнато на голем број естетски зафати и операции. На изгледот влијаеле и болестите од зависноста поради кои актерката можеше да го загуби животот.

профимедиа

Кели на 16 години започнала да работи како модел, а на 19 години завршила на насловната страница на престижното модно списание „Vogue“. Набргу потоа стигнале и првите понуди за филмовите и кариерата на актерката започнала во голем стил.

Прочитајте и...  Се топат во уста: Посни крофни
профимедиа

Брук е позната и по турбулентниот брак со јунакот на бројните акциони филмови, Стивен Сегал, кој траел од 1987 година до 1996 година и со кого има 3 деца.

профимедиа

„Се одлучив да го напуштам Холивуд за да ги одгледам децата далеку од камерата и љубопитните погледи. Не сакав да гледаат, ниту да ги почуствуваат негативните последици од мојот развод. Затоа заминав на планина и живеев во дивина без телевизор цели 24 години“, изјавила во едно интервју актерката.

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат