Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Двата клуба се задоволни од размената и го добија тоа што го посакуваат.

Екипата на Барселона ако не може да најде заеднички јазик со италијанските екипи, експресно се договори со Манчестер сити за размена на дефанзивците. Нелсон Семедо од Барселона се сели во Сити, а во спротивен правец доаѓа Жоао Кансело, а задоволни се и двете екипи.

Барселона успеа во своите редови да го донесе играчот кој може да го искористи во евентуалните размени со Интер или Јувентус .

Каталонците ги прекинаа преговорите со двете италијански екипи бидејќи имаа преголеми барања за своите фудбалери, но сега откако го добија Кансело, тие имаат адут во ракавот за нови преговори.

Едната опција е да го испрати Кансело во Торино во замена за Миралем Пјаниќ, а втората е Португалецот да се врати во Интер со одредена сума на пари во замена за Лаутаро Мартинез.

Прочитајте и...  Уште една НБА екипа го затвори тренинг центарот поради коронавирус

Од друга страна, Барселона ја испочитува желбата на Семедо кој сакаше да замине само во Сити и да работи со Пеп Гвардиола.

Менаџерот на „граѓаните“ летово планира да ја реновира одбраната и да се ослободи од Џош Стоунс и Николас Отаменди и поради тоа Семедо му е повеќе од потребен во тимот за наредната сезона.

Прочитај повеќе

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат

Тодоров останува уште една сезона во Крајова

Слободен печат

УЕФА попушти под притисокот на Манчестер Сити и Барселона

Слободен печат

Челси жртвува шестмина за да дојде до потписот со Хаверц

Слободен печат