Барселона и Јувентус не завршија со бизнисот, подготвуваат нова спектакуларна замена

Двата тима оваа недела и офцијално направија една размена, Артур Мело се пресели во Торино, додека на „Камп Ноу“ пристигна Миралем Пјаниќ, но се чини дека ова нема да биде последната размена на Барселона и Јувентус.

Според италијанскиот новинар Паоло Паганини, размената на Артур и Пјаниќ е само почеток на соработката на двата тима. Имено, според неговите сознанија Барселона се обидува да се ослободи од Антоан Гризман кој се покажа како вистинско разочарување иако минатото лето беше платен 120 милиони евра.

По понижувањето на средбата со Атлетико Мадрид кога беше внесен во игра во 90. минута, се чини дека неговите денови на „Камп Ноу“ се одбројани и нема да добие втора шанса.

Прочитајте и...  Обамејанг е блиску до нов договор со Арсенал!?

Порати тоа Барселона веќе се обидува да го испрати во Париз заедно со Самуел Умтити во замена за Нејмар, но шпекулациите се дека Гризман не сака да чуе да оди во ПСЖ.

Сега новинарот Паганини тврди дека Барселона и Јувентус започнаа втора рунда на преговори со кои Гризман би се преселил во Италија во замена на Адриен Рабио и Даглас Кошта.

Прочитај повеќе

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски

ЛШ, Гарсија: Јувентус не е само Дибала и Роналдо!

Слободен печат

Ништо од трансфер на Младеновски во Динамо Киев

Слободен печат

Обамејанг е блиску до нов договор со Арсенал!?

Слободен печат

Македонските екипи европските мечеви ќе ги играат на Кипар!?

Слободен печат