Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Една баба од Индија стана хит на интернет откако на социјалните мрежи се прошири видеото на кое таа ја фаќа кобрата за опашка и со одлучни чекори ја влече подалеку од децата кои играа на улицата.

Видеото на Твитер го сподели Сусанта Нанда, вработен во „Indian Forrest Service“, кој наведе дека станува збор за кобра.

„Бабо, ова не е начин да се ослободиш од кобра“, напиша тој покрај видето.

Снимката започна брзо да се споделува на социјалните мрежи, некои и завидуваат на храброста, а некои пак заклучија дека е добро што бабата се уште е жива.

Прочитајте и...  Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат