АВ Охрид ги промовира засилувањата – Слободен печат
КошаркаСпорт

АВ Охрид ги промовира засилувањата

Тренерот Марјан Илиевски ќе има дури пет нови кошаркари во тимот за следната сезона.

Екипата на КК АВ Охрид ги промориваше засилувањата за следната сезона во која се надевам дека ќе има позначајна улога. Охриѓани за неполна недела успеаја да ангажираат дури четири засилувања. Марјан Младеновиќ, Војче Лефковски, Адем Мекиќ, Игор Пенов и Данило Мијатовиќ.

Новиот тренер на АВ Охрид, Марјан Илиевски се одлучи во тимот да има добро познати лица и затоа ги доведе Младеновиќ, Лефкоски и Мијатовиќ кои минатата сезона играа под водство на Илиевски во Блокотехна.
Од екипата на Куманово во АВ Охрид во пакет дојдоа Пенов и Адем Мекиќ.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close