Ангеловски: Во моментов во МВР има 41 лице позитивно на Ковид-19, а 180 вработени се во самоизолација (ВИДЕО)

По сознанието за заболени од Ковид-19 во зградата на МВР, по епидемиолошката анкета констатирано е дека пет лица треба да бидат во самоизлоцаија наредниве 14 дена. За среќа немаат потешка слика, изјави за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, Тони Ангеловски, портпарол на МВР.

Тој истакна моментална бројка на лица позитивни на коронавирус и колку вработени се во самоизолација.

-Бројката на заболени е променлива. Во моментов има 41 лице позитивно на Ковид-19, а 180 вработени се во самоизолација. Постојано ги спроведуваме препорачаните мерки, додаде Ангеловски.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот