Андреј Митиќ, иднината на македонскиот ракомет и наследникот на Димовски, Стоилов…

Андреј Митиќ е кадетски репрезентативец на Македонија и член на вториот тим на Металург, пред кого е светла ракометна иднина. Младиот 19-годишен ракометар со своите 195 сантиметри е идеален за пикерската позиција.

Митиќ беше дел од кадетската репрезентација на Македонија која настапи на Светското првенство кое се одржа токму во Скопје, а сезонава со вториот тим на Металург ќе биде дел од домашната Суперлига и ќе има одлична можност да покаже дека е иднината на македонскиот ракомет, а со тоа и наследник на плејадата врвни пикери како Игор Котевски, Ванчо Димовски, Стојанче Стоилов…

Колку е задоволен од настапот со репрезентацијата на Светскотко првенство, кои се неговите очекувања од новата сезона, кој е раокметниот идол на Андреј Митиќ, погледнете во видеото:

Прочитајте и...  Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Прочитај повеќе

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат