16.8 C
Скопје

Tag : андреј митиќ

Ракомет Спорт

Митиќ: Марковски внесе нова енергија во Металург

Слободен печат
Ракометарите на Металург изминатата недела против вториот тим на Е. Пелистер (36:23) беа предводени од клупата од страна на Иван Марковски. Поранешниот македонски репрезентативец,е третиот...
Ракомет Спорт

Митиќ: Фиверс е добра шанса да ја оствариме првата победа во Лига Европа

Слободен печат
Металург продолжува со набиената агенда во Лигата на Европа и само еден ден по средбата со Чеховски Медведи, замина за Австрија, каде денеска има нов...
Ракомет Спорт

Митиќ прекомандуван во првиот тим на Металург: Ќе имам можност да тренирам и да учам од големи ракометни имиња 

Зоран Спасоски
Екипата на Металург во желбата да се вклучи во трката за титулите во домашниот шампионат ангажира неколку засилувања од кои најзвучно е тоа на хрватскиот...
Ракомет Спорт

Митиќ: Среќни сме што фортуната овој пат ни се насмевна на нас

Зоран Спасоски
Младиот пикер на вториот тим на Металург, Андреј Митиќ е еден од ракометарите кои го одбележаа осмото коло од Супер лигата. Металург 2 во крајно...
Ракомет Слободна ТВ Спорт

Андреј Митиќ, иднината на македонскиот ракомет и наследникот на Димовски, Стоилов…

Слободен печат
Андреј Митиќ е кадетски репрезентативец на Македонија и член на вториот тим на Металург, пред кого е светла ракометна иднина. Младиот 19-годишен ракометар со своите...