Ахмети: Зошто не се објавуваат приватни разговори за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ? – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ахмети: Зошто не се објавуваат приватни разговори за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Ахмети праша каде се другите разговори и зошто се објавуваат приватни разговори само од членови на ДУИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека, зборуваше за селективната правда која според него се случува во Македонија, но кажа дека и македонските партии, мислејќи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, го девалвираа целиот процес, и затоа бара веднаш ветинг, пренесува ТВ21.

– Мене ми е жал за прислушкуваните разговори што се објавуваат за ДУИ. Јас не ги слушам тие разговори. Но, како не се случи да се објават приватни разговори за членови на СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ, туку само за членови на ДУИ? Каде се другите разговори? Зошто се објавуваат приватни разговори само од членови на ДУИ? Мислам дека нашиот народ „не јаде трева“! Што направија СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ? Целиот процес го девалвираа. Дури и синоќешниот настан. И, ние со време ги опоменавме дека не сакаме селективна правда. Ние сакаме ветинг, правдата да важи за сите исто – рече Ахмети, пренесува ТВ21.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close