Tag : вести македонија

Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Повисоки просечни плати и пензии, инвестиции, пониски даноци

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција презентираше дел од Програмата на партијата за следните предвремени парламентарни избори во делот на економскита политика. Најави...
Вести Свет Слајдер

Ирански хакери урнаа сајт на американска федерална агенција: Еве какви пораки испратија

Слободен печат
Ирански хакери урнаа интернет страница на американска федерална агенција и објавија пораки со ветувања за одмазда за смртта на иранскиот генерал Касим Сулејмани, убиен во...
Вести Македонија

Октомвриската одлука, Рама со изјава за Македонија

Слободен печат
Албанскиот премиер, Еди Рама не исклучува никакво сценарио за октомври, кога Европскиот совет ќе донесе одлука за преговорите со Албанија. – Сè може да се...
Вести Македонија

Илир Мета: Високо го ценам проевропското водство на Заев и Пендаровски

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета од Драч апелираше дека Албанија треба да придобие од многу позитивниот момент кој го постигна Северна Македонија со Преспанскиот договор. Тој...
Вести Македонија

Градоначалникот на Чаир слави роденден, дознајте колку години наполни

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу денеска слави роденден. Тој наполни 41-година. Ганиу е роден во Скопје и потекнува од познато интелектуално семејство во сферата на...
Вести Македонија

Ахмети: Зошто не се објавуваат приватни разговори за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Слободен печат
Лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“...
Вести Македонија

Фатмир Бесими не планира државна функција

Слободен печат
Фатмир Бесими, поранешниот министер за економија, актуелно е посветен на академската професија, конкретно работата на универзитет, а не планира да прифати државна функција. Контактиран од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ДУИ СО УСЛОВ ДО СДСМ: Бежовска во финансии, Бесими за гувернер!

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев за нова министерка за финансии може да ја именува само актуелната гувернерка на Народна банка, Анита Ангеловска Бежовска, а на нејзино место...
Вести Македонија

Десетмина отруени на свадба во Струга

Слободен печат
Гости кои синоќа биле на свадба во ресторан, во струшкиот регион, побарале медицинска помош. Причината, неофицијално, била тортата што била купена од друго место, а...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Девојката до Груевски е модел, ИНТЕРНЕТОТ врие: Миле издржи со штрајкот, те чекаат 40 девици како оваа (ФОТО)

Слободен печат
По објавувањето на фотографиите, социјалните мрежи вријат од коментари, главно на сметка на поранешниот министер Миле Јанакиески...