Деветмесечно бебе почина од изгореници од врела вода

Деветмесечно бебе од Дренас, Косово, кое пред неколку дена беше хоспитализирано со изгореници од трет степен, денеска им подлегна на раните.

Веста беше објавена од страна на членовите на семејството на бебето.

Деветмесечното девојче по име Деа, неколку дена беше во кома, додека се бараше помош за нејзино лекување.

Таткото на бебето, пред неколку дена, изјави дека неговата ќерка во несреќен случај била изгорена со врела вода, пренесува Експрес.

Прочитајте и...  Италија ниту после 15 јуни нема да ги отвори границите за земјите надвор од ЕУ

Прочитај повеќе

Четворица обвинети за непочитување на полицискиот час во Битола

Слободен печат

Невладините организации ќе добијат од Владата 30 милиони денари

Слободен печат

„Бентли“ планира да отпушти илјада работници

Слободен печат

Влада: Денеска поднесени 114 кривични пријави за ширење на заразна болест

Слободен печат

Се огласи Грета за хаосот во Америка: Младата активистка го осуди расизмот!

Слободен печат

Шпанија ги отвара границите за туристи на 1 јули

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Германски неонацисти тренираат во воен камп во Русија- никој не може да им го забрани тоа

Слободен печат

Путин: Норникел ќе ја надомести целата штета предизвикана од излевањето на нафтата

Слободен печат

Безбедностата камера „улови“ воспитувачка која усмрти бебе кое плаче (ВИДЕО)

Слободен печат

Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Бројот на потврдени случаи на инфекцијата со коронавирусот расте побрзо од кога било

Слободен печат

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат