ФОТО | „Ѝ планини ќе поместам за нив, мојата душа и живот“: Андријана Алачки на ручек со својата ќерка Грациела и внуката Јана

Фото: Принтскрин / Instagram

Нашата позната пејачка на народна музика Андријана Алачки на својот инстаграм профил објави фотографија со својата ќерка Грациела и внуката Јана. Три генерации на еден убав попладневен ручек, зарем постои поголемо задоволство за една баба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adrijana Alacki (@adrijanaalacki)

– Ѝ планини ќе поместам за нив, мојата душа и живот, стои во описот на објавата на Андријана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adrijana Alacki (@adrijanaalacki)


Покрај обврските како баба, пејачката е особено посветена на својата кулинарска емисија наречена „Вкусот на традицијата“. Бројни патувања надвор од границите на нашата земја, многу гости и вешти жени и илјадници рецепти кои ја негуваа нашата традиција…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот