7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Секој маж има свој вкус кога станува збор за изборот на идеална партнерка. Некои мажи сакаат високи и слаби жени со темна коса, други пак не можат да им одолеат на пониските дами со облини и светли очи. Сепак постојат некои мали потези кои го привлекуваат машкото внимание без оглед на физичкиот изглед. Во продолжение прочитајте што треба да направите за да го привлечете погледот на мажот кој ви се допаѓа…

1. Грицкајте си ги усните

Многу истражувања покажале дека усните се еден од првите делови на телото што го забележуваат мажите, особено ако на нив имате нанесено црвен кармин. Грицкањето на усните е многу заводлив потег кој несомнено ќе го привлече неговото внимание. Станува збор за многу ранлив и шармантен трик истовремено.

Прочитајте и...  Жена на 111 години го победи коронавирусот

2. Прекрстете ги голите нозе

Ретко кој маж може да одолее на мазната и нежна женска кожа, особено ако ги прекрстите нозете додека носите здолниште што ја разоткрива нивната убавина. Ефектот ќе биде уште поголем ако го сторите тоа наивно и „ненамерно“.

3. Носете висока пунџа

Мажите се големи љубители на долгата коса, но ги обожаваат и високите пунџи кои ги откриваат ушите и вратот. Тие исто така фантазираат за моментот кога жената ќе ја распушти косата на филмски начин. Тој потег го сметаат за многу интимен и никако не можат да му одолеат.

4. Фрлете поглед преку рамена

Мистериозниот поглед преку рамена остава силен впечаток кај мажите. За тоа сведочат и фотографиите на филмските убавици од минатиот век кои секогаш позирале токму на тој начин.

Прочитајте и...  Виц на денот - Крштевање

5. Откријте ги рамената

Суптилно откриените рамена на жената го будат заштитничкиот инстинкт кај мажите без разлика дали се работи за блуза со голи рамена или свечен фустан. Во тие моменти кај мажите се буди желба за прегратка и близок контакт.

6. Облечете високи потпетици и чекорете самоуверено

Некои жени не сакаат да носат високи потпетици, а други, пак, не можат да си го замислат денот без нив. Сепак, мажите обожаваат кога дамите чекорат самоуверено на високи потпетици, така што вреди да се жртвувате понекогаш.

7. Смејте се од срце

Мажите не сакаат кога жените со сила се смеат на нивните шеги. Нивното срце може да го освои само дамата која отворено ги искажува нејзините емоции.

Прочитајте и...  Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат