10.8 C
Скопје

3 хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа на љубовното поле во месец октомври

Мора да признаеме дека октомври не е баш најубавиот месец во годината. Времето станува се поладно, променливо, дождливо, на последните сончеви денови полека им доаѓа крајот и мора да излегуваме од дома наоблечени. Сепак, на некои хороскопски знаци месецот октомври може да им донесе пријатни изненадувања на љубовен план. Дознајте дали и вие сте дел од нив и дали ќе доживеете голема љубовна среќа овој месец…

Рак

Во текот на октомври, животот на Раковите ќе биде полн со уживања. Овој период ќе им биде поволен за љубовни состаноци, за почеток на нови љубовни приказни, па дури и тајни врски и искуства, на кои секогаш ќе се сеќаваат со насмевка на лицето. Припадниците на овој знак ќе откријат нешто ново за себе, поврзано со нивните желби и копнежи во љубовниот живот. Освен тоа, Раковите месецов ќе имаат можност за проширување на семејството со нови членови.

Девица

Разговори и патувања. Уживање и забава! Месецов Девиците можат да очекуваат љубовни изјави, свршувачка, чувствителни и искрени пораки и успешни договори. Можно е да патуваат поради љубовта или да запознаат личност која многу ќе им значи. Но, исто така, можат да паднат во стапица! Можно е да наседнат на лажни ветувања кои немаат никаков допир со реалноста. Девиците треба да внимаваат да не ги мешаат парите и љубовните интереси. Освен тоа, се друго е добро и позитивно.

Јарец

Јарците месецов ги очекува голема среќа. Октомври оваа година има многу што да им понуди на љубовен план. Ќе им се отвораат љубовни прилики на разни културни настани, што значи дека својата подобра половина ќе можат да ја најдат на некое случување или собир на луѓе со заеднички интереси, цели и хобија. Во овој месец многу се важни комуникацијата, соработката и контактите со странци.

Поврзани вести

ФОТО | Провокативни кадри: Карлеуша покажа зошто има толку следбеници на Инстаграм

Слободен печат

Девојка на „ТикТок“ снима содржина што е вообичаена во Америка, но навредлива во Русија

Слободен Печат

ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

Слободен печат

Ема Вотсон стави крај на молкот: Актерката се огласи на „Твитер“ за гласините за нејзината веридба

Слободен Печат

Прво починала нејзината голема љубов, а подоцна и таа добила страшни вести: Животната приказна на актерката крие потресни детали

Слободен печат

ФОТО | За жал тие се уште се достапни на интернет: Фотографии за кои Викторија Бекам би платила да бидат избришани од сеќавањата

Слободен печат

Остави Коментар